O școala pentru viitorul tău !

Liceul Tehnologic  „VASILE DEAC” asigură accesul la educaţie şi instruire profesională la nivelul 1, 2 şi 3 tinerilor din bazinul Dornelor şi zonelor învecinate, cu şanse egale de dezvoltare prin dobândirea competenţelor profesionale în strânsă corelare cu cerinţele pieţei muncii şi ale angajatorilor. Deviza şcolii este  „O şcoală pentru viitorul tău”.

Realizarea criteriilor de calitate, performanţă, promovarea valorilor europene pentru educaţie, egalitatea şanselor elevilor noştri, aşa încât să devenim furnizori de forţă de muncă calificată pentru unităţile economice dezvoltând un parteneriat eficient cu acestea astfel încât elevii noştri să devină cetăţeni activi, creativi, capabili să se integreze pe piaţa muncii într-o societate dinamică de tip european.